متن کامل پایان نامه ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها

قسمتی از متن پایان نامه :

مقدمه

در این فصل ما آغاز فناوری RFID را به صورت کامل شرج می دهیم تا با تمامی ویژگی های این فناوری و کاربردهای آن آشنا شویم تا بتوانیم دید بهتری نسبت به فناوری های پیشین حوزه شناسایی خودکار پیدا کنیم. سپس پیشنه پژوهش بینایی ماشین و کاربردهای این فناوری جدید را تبیین می دهیم. در مبحث بینایی ماشین کوشش می گردد تا با انواع الگوریتم های موجود در این حوزه آشنا شویم و سپس در فصل آتی به مطالعه یکی از الگوریتم های موجود در این حوزه می پردازیم تا به کمک آن بتوانیم اهداف حاصل از این پژوهش را محقق کنیم.

2-2) فناوری RFID

امروزه تکنولوژی RFID در حوزه های علمی و عملی به عنوان روشی برای تهیه اطلاعات دقیق و به موقع، بدون دخالت بشر مورد توجه قرار گرفته می باشد.

تکنولوژی RFID  با در نظر داشتن بهبود سرعت ، دقت، کارایی و امنیت انتقال داده ها تأثیر وسیعی در مدیریت زنجیره تامین پیدا کرده می باشد (جونز[1]، 2004). با بهره گیری از توانمندی RFID می توان هزینه موجودی، حمل و نقل و توزیع را کاهش داد و از طریق کاهش درخواستهایی که با کمبود مواجه می شوند فروش را افزایش داد (کانن[2]، 2003). از طرفی با ایجاد یک سیستم موجودی کارا و کاهش موجودی ذخیره اطمینان می توان جریان نقدینگی را بهبود بخشید.

تکنولوژی RFID  می تواند برای ردیابی کتابهای کتابخانه ها و یا  ردیابی سایر مستندات و نیز دارو ها (کالین[3]، 2004) و ردیابی و مدیریت تجهیزات بیمارستانی (مک گی[4]، 2004) مورد بهره گیری قرار گیرد.

در واقع به خاطر این گونه مزایا سوپر مارکتهای زنجیره ای مانند Wal-Mart و سازمان دفاع امریکا از مهمترین حامیان اجرای RFID  بوده اند.

از ژوئن 2003 تا ژانویه 2005، 100 شرکت تامین کننده برتر Wal-Mart فرصت داشته اند که جعبه ها و پالتهای ارسالی خود به مراکز توزیع Wal-Mart را به برچسب های RFID  مجهز کنند. این تعداد تا ژانویه  2006 بایستی به 300 شرکت می رسیده و سایر تامین کنندگان تا پایان سال 2006 فرصت دارند تا این کار را انجام دهند. (ا کانر[5]، 2005) از دیگر سازمانهای خرده فروشی حامی اجرای RFID  می توان به موارد Woolworth’s, Prada, Benetton, Marks & Spence تصریح نمود(والدینگ و دلگادو[6]، 2004). سازمان دفاع امریکا از 43000 تامین کننده خود خواست تا از برچسبهای RFID  بر روی جعبه ها و پالتها و حتی هر محصول ارسالی به این سازمان تا اول ژانویه 2005 بهره گیری کنند (کالین[7]، 2004)

همچنین سازمان غذا و دارو امریکاFDA  برای جلوگیری از ارائه داروهای تقلبی در زنجیره تامین دارو از سازمانهایی که در این صنعت کار میکنند خواسته می باشد که تا سال 2007 پالتها و جعبه های خود را به برچسب های RFID  مجهز کنند (لی[8]، 2006) اما در هر یک از این موارد در حین پیاده سازی پروژه های RFID  مشکلاتی نیز به وجود آمده می باشد که در ادامه مطالعه چالشهای مربوط به اجرای RFID  و راه حل های ارائه شده این چالشها می باشد. که می تواند به عنوان راهنمای مناسبی برای به کارگیری RFID در صنایع مختلف به کار رود.

[1] Jones

[2] Kakkainen

[3] Collins

[4] McGee

[5] O’Connor

[6] Wilding and Delgado

[7] Collins

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

[8] Li

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مطالعه تکنولوژی بینایی ماشین و پتانسیل های بالقوه موجود در حوزه این تکنولوژی برای ثبت ورود و خروج کالاها.
  2. یافتن الگوریتمی مناسب برای محقق ساختن ایده بهره گیری از بینایی ماشین
  3. یافتن مکان هایی که در آن ها می توان از تکنولوژی پردازش برای ثبت ورود و خروج کالاها بهره گیری نمود.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها  با فرمت ورد