متن کامل پایان نامه ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها

قسمتی از متن پایان نامه :

) بینایی ماشین

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

چنانچه بخواهیم تعریفی مختصر از بینایی ماشین داشته باشیم بایستی گفت که یک سیستم ماشین بینایی شامل تمام اجزاء لازم به مقصود تهیه، تعریف دیجیتالی یک تصویر تغییر واصلاح داده ها وارائه نمایش داده های تصویری دیجیتالی به دنیای بیرون می باشد، چنین سیستمی چنانچه در یک محیط صنعتی بکار گرفته گردد، ممکن می باشد به دلیل اینکه متصل به سایر تجهیزات خط تولید می باشد بسیار پیچیده بنظر می رسد اما اگر چنانچه با در نظر داشتن تأثیر و وظیفه سیستم بینایی اجزاء اصلی تشکیل دهنده آن اظهار شوند، مشخص خواهد گردید که پیچیدگی زیادی در سیستم وجود ندارد اجزاء اصلی سیستم شامل سه قسمت اصلی زیر می باشد:

  1. قسمت تصویر برداری
  2. پردازش
  3. نمایش یا وسایل خروجی اطلاعات

 

که قسمت تصویر برداری عبارتست از اخذ تصاویر از موضوعی که قصد داریم مورد تجزیه وتحلیل قرار دهیم و در این بخش بایستی به مواردی زیرا وضوح تصویر برداری، نورپردازی و ورود نویز و اعوجاج در تصاویر دقت نماییم.

در قسمت پردازش، متناسب با هدفی که به دنبال آن هستیم از الگوریتم های پردازش تصویر برای پردازش تصاویر اخذ شده بهره گیری می­نماییم. در این بخش بایستی به سراغ حوزه پردازش تصویر رفته و از الگوریتم­ها موجود در این بخش بهره گیری نماییم.

آخرین بخش بینایی ماشین، چگونگی نمایش اطلاعات تحلیل شده می باشد، گاهی این خروجی می­تواند ورودی تصمیم­گیری برای یک سیستم صنعتی باشد و گاهی نیز می تواند یک تصمیم باشد.

در این پژوهش کوشش شده می باشد که سه قسمت فوق به صورت مشروح تبیین داده گردد تا سیستم خبره انبارداری مبتنی بر بینایی ماشین به صورت کامل تشریح گردد. در ادامه مروری اجمالی خواهیم داشت بر بازشناسی اشیاء که پایه و اساس این پژوهش را تشکیل می دهد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مطالعه تکنولوژی بینایی ماشین و پتانسیل های بالقوه موجود در حوزه این تکنولوژی برای ثبت ورود و خروج کالاها.
  2. یافتن الگوریتمی مناسب برای محقق ساختن ایده بهره گیری از بینایی ماشین
  3. یافتن مکان هایی که در آن ها می توان از تکنولوژی پردازش برای ثبت ورود و خروج کالاها بهره گیری نمود.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها  با فرمت ورد