متن کامل پایان نامه ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها

قسمتی از متن پایان نامه :

( مقدمه

سیستم­های بینایی ماشین امروزه کاربرد گسترده­ای در زندگی بشر پیدا کرده­اند. به همین دلیل توسعه­ی دانش بینایی ماشین[1] که حاصل تلفیق دانش­های پردازش تصویر، شناسایی آماری الگو و یادگیری ماشین می باشد، مورد توجه محققان بسیاری در سراسر جهان قرار گرفته می باشد. یکی از حوزه‌های فعال در بینایی ماشین، طراحی سیستم­های بازشناسی اشیاء می باشد. این سیستم­ها کاربردهای متنوعی دارند که مانند می­توان به سیستم­های احراز هویت، بازرسی تولیدات صنعتی، کنترل خودکار وسائل نقلیه، بازرسی و نظارت زنده در محیط­های باز، کنترل ترافیک، پردازش اسناد و کنترل ربات­ها تصریح نمود.

در این پژوهش ما کوشش داریم امکان بهره گیری از بینایی ماشین به جای فناوری های سنتی شناسایی خودکار اشیاء مانند بارکد و RFID را مطالعه نماییم و الگوریتم مربوطه را  شبیه سازی و ارایه کنیم. در آغاز کوشش می کنیم مفاهیم فناوری شناسایی خودکار در انبارداری را تشریح کنیم و سپس مفاهیم مربوط به فناوری شناسایی خودکار اشیاء را به صورت مختصر تشریح می­نماییم.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

[1] Machine Vision

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مطالعه تکنولوژی بینایی ماشین و پتانسیل های بالقوه موجود در حوزه این تکنولوژی برای ثبت ورود و خروج کالاها.
  2. یافتن الگوریتمی مناسب برای محقق ساختن ایده بهره گیری از بینایی ماشین
  3. یافتن مکان هایی که در آن ها می توان از تکنولوژی پردازش برای ثبت ورود و خروج کالاها بهره گیری نمود.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها  با فرمت ورد